Griķu miltu rolbiskvīts ar brūklenēm

rolbiskvitsSvētkos noteikti ir jācep kūka! Un, ja svinam Latvijas dzimšanas dienu, kas ir pavisam tuvu, tad ir jauki, ja maksimāli var izmantot Latvijas produktus.

Klasiski rolbiskvīts tiek gatavots no kviešu miltiem un pildīts ar kādu skābu ievārījumu. Taču ir cilvēki, kuri kviešu miltus uzturā lietot nevar vai nevēlas tāpēc, lai svētkos visi ir priecīgi, piedāvāju izcept gardu rolbiskvītu no griķu miltiem, kas pildīta ar brūklenēm.

*recepte tapusi sadarbībā ar žurnālu “Mājas Virtuve”

 

 

Nepieciešams:
Biskvītam:

  • 5 olas
  • 4 ēd.k. cukurs
  • 1 ēd. k. medus
  • 5 ēd.k. griķu miltu (bez kaudzes)
  • 1 tējk. cepamais pulveris

Pildījumam:

  • apmēram 7- 8 ēd. k. blenderētas (svaigas) brūklenes ar cukuru vai brūkleņu ievārījums
  • 150 ml saldais krējums
  • 200 g mascarpone siers
  • 1 tējk. vaniļas cukurs

Olu dzeltenumus puto ar cukuru un medu, līdz masa ir pavisam gaiša un bieza (apmēram 10 min vai kamēr masā paliek putotāja lāpstiņu pēdas). Pievieno izsijātus miltus, kas iepriekš sajaukti ar cepamo pulveri un visu pavisam viegli izmaisa. Pievieno stingrās putās saputotus olu baltumus un uzmanīgi iecilā dzeltenumu un miltu masā.

Lej veidnē (man bija aptuveni 25x 35 cm) un cep 180 grādos apmēram 10 min vai līdz tas ir gaiši brūns. Cepšanās laikā durvis nedrīkst virināt! Biskvīta gatavību pārbauda ar kociņu- ja tas iedurot masā ir sauss, tad biskvīts ir gatavs. Pāris minūtes atdzesē un ar visu cepamo papīru satin ruleti. Ja tā neizdarīsiet, tad atdzisušu biskvītu nesarullēsiet- tas lūzīs. Un vēl- svarīgi biskvītu pilnībā atdzesēt!
Kamēr biskvīts dziest, gatavo pildījumu – samaisa mascarpone sieru ar saputotu saldo krējumu. Pievieno 2-3 ēd.k. brūkleņu ievārījuma, vaniļas cukuru un visu vēlreiz samaisa.

Atdzisušo biskvītu liek uz otra cepamā papīra, kas pārkaisīts ar cukuru un uzmanīgi noņem cepamo papīru. Liek iesākumā brūklenes (izsmērē vienmērīgā slānī) un tad sagatavoto krēmu. Visu sarullē. Var ēst tūlīt, bet labāk tas garšos, ja atstāsiet to, kādu stundiņu ledusskapī savilkties.

_mg_9625_1 rolbiskvits

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: