Festivāls ar pozitīvu garšu

Esmu Positivus festivāla apmeklētāja kopš pašas pirmās reizes, kad tas parādījās kā kaut kas jauns Latvijas izklaides industrijā. Tāpēc es labi atceros kāds pasākums bija pirmajos gados un kāds bija ēdināšanas piedāvājums, kad ēdinātāji nebija aprēķinājuši tik lielu ēdāju atsaucību un jau pirmās dienas beigās, daļai ēdinātāju jau bija noēsts.

Gadu gaitā ir mainījies ne tikai pats festivāls, bet arī ēdināšanas zona, tās atrašanās vieta – ēdienu piedāvājums ir kļuvis daudzveidīgāks, lai apmierinātu dažādu ēdāju vēlmes – tā, lai paēdis ir gan veģetārietis, gan arī vegāns.Taču, pārāk neiedziļinoties pagātnē, gribu pastāstīt, ko šogad baudīju festivālā.

Kā izvēlēties to, ko nogaršot?

Varu pastāstīt savu ēdienu izvēles taktiku festivālā. Visas ēdināšanas vietas apstaigāt jau piektdienas vakarā, lai saprastu kopējo piedāvājumu un to, kas jauns šajā gadā. Tāpēc pirmajā dienā visbiežāk izvēlos nobaudīt to, ko neesmu ēdusi vai ko iepriekšējā gadā nepaguvu nogaršot. Ja festivālā esat pirmo reizi, tad sākumā šāda taktika ļoti noderēs – apskatīties, kāds ir ēdienu klāsts, parunāties ar pārdevējiem, porciju lielums un kas īsti uzrunā no tā visa.

Mana šī gada festivāla ēdienkarte.

Lai vai kā, bet arī šogad savu festivāla ēdienkarti sāku ar Mārtiņa Rītiņa Slow food Riga Fish&Chips. Slavenais šefs šajā pasākumā piedalās jau otro gadu, par ko man ir ārkārtīgi liels prieks, jo kvalitatīvs fast food ir liels retums. Arī šoreiz ēdiens mani nepievīla – viss bija gardi. Manuprāt, porcija bija pat lielāka kā pagājušajā gadā + mērce komplektā.

Šogad, papildus Fish&Chips, bija iespējams nogaršot tādu īstu brokastpusdienu ēdienu – kausētu Raclette sieru ar vārītiem jaunajiem kartupeļiem, piedevās – marinēti pipargurķīši un mini sīpoli. Lai arī vizuāli ne tas pats pievilcīgākais ēdiens, toties ļoti gards un sātīgs. Kā jau iepriekš minēju, tādas īstas brokastpusdienas, kas lieliski iederējās otrās dienas rītā pēc ballītes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raclette siera rituļi

Bao Bun piedāvātais Taivānas burgers. Mans šī gada jaunums un atklājums. Tvaicēta maizīte, kuru varēja pildīt ar vistu, garnelēm, austersēnēm, cūkgaļu un vēl šo to, papildinot to ar dažādiem dārzeņiem un mērci. Es izvēlējos vistu un jāsaka, ka man ļoti garšoja. Neskatoties uz to, ka porcija nebija pārāk liela, man, kā neliela kuņģa īpašniecei, bija pilnīgi pietiekami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Taivānas burgers

Biki gelato. Tas bija glābiņš sestdienas svelmē. Es pagaršoju mango gelato un citronu sorbertu un abi bija ļoti spirdzinoši un perfekti piemēroti karstajam laikam. Citas veidus gan nenogaršoju, bet šie bija ļoti labi. Pēc tam gan draugu vidū raisījās diskusija par to, vai tad tas ir tas īstais gelato, ko var dabūt Itālijā, jo domas dalījās. Šis gelato ir vegānisks, gatavots uz olīveļļas bāzes, tā kā tiem, kas neēd piena produktus – šis bija pašā laikā!

Mango gelato un citrona sorberts

Čarlstona burgers. Festivālā jau vairākus gadus, piedāvājot plucinātas un kūpinātas vistas un cūkgaļas burgerus un saldā kartupeļa frī. Tā kā manā ēdienkartē cūkgaļa ir ļoti rets viesis, tad pagājušo gadu izvēlējos burgeru ar kūpinātas vistas gaļu. Bija labs, bet šogad nogaršotais cūkgaļas burgers bija vienkārši lielisks! Noteikti gribu paslavēt super ātro apkalpošanu, jo lai vai cik gara rinda būtu bijusi, burgeru varēja dabūt ārkārtīgi ātri.

Plucinātas cūkgaļas burgers

FAT CAT eklēri. Šos eklērus jau kādu laiku esmu gribējusi nobaudīt, bet kaut kā līdz šim nebija sanācis. Pēc nelielas vilšanās Raunas eklēros, par ko visi tā jūsmo, tā piesardzīgi garšoju FAT CAT eklērus. Diemžēl nebija pieejams klasiskais vaniļas eklērs, tāpēc izvēlējos ar aveņu un baltās šokolādes pildījumu. Jāsaka- patīkams pārsteigums, bija garšīgs! Tagad jānogaršo vēl kādu veidu, lai pārliecinātos, vai tie vienmēr ir tik labi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aveņu un baltās šokolādes eklērs

Bigslosh smūtiji un svaigi spiestās sulas. Jau kuru gadu smūtijs ir mans svētdienas dzēriens. Atsvaidzinošs un garšīgs. Pagājušo gadu svētdienā viņiem bija palikuši vairs tikai daži smūtiju veidi, bet šogad meitenes bija sagatavojušās godam un piedāvājums bija gana plašs. Vienīgi ieteikums – daudz foršāk būtu, ja smūtijs būtu kaut nedaudz vēss – ledus gabaliņš vai pavisam auksti blenderējamie produkti būtu palīdzējuši, jo silts smūtijs karstā dienā bija labs, bet ne izcils kā pagājušo gadu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Par to, ko šogad nepagaršoju.

Lai cik liela gardēde arī es nebūtu, kuņģis man ir tikai viens un visu nevaru paspēt nogaršot. Tāpēc vienmēr paturu prātā, kāds ir bijis šī gada piedāvājums ar cerībām, ka tie, kuru ēdieni likās forši, bet nepaspēju tos nogaršot, būs arī nākamgad.

Nevaru nepieminēt klasisko virtuvi, kuru nodrošināja kafejnīcas Marija, Ezītis miglā, arī Lido. Varēja nobaudīt arī picu no Lulū picērijas un Pizzaland. Bija arī Woki Toki nūdeles, Turkebab. Narvesen priecēja ar saviem stendiem ārpus galvenās ēdināšanas zonas. Pirmo reizi bija arī pikanti ķīniešu/ indiešu ēdieni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pikantie Āzijas ēdieni

Ja gribējās tā pa smalko, tad festivālā varēja nobaudīt arī austeres un astoņkājus no Sea Food Society. Rocket Bean Roster stendā dažāda veida kafiju, tajā skaitā arī aukstu kafiju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Austeres

Ausmeņa kebabs. Pati gan nenogaršoju, jo pie viņu ēdienu busiņa bija gara kababu gribētāju rinda, bet tie, kas nogaršoja, man ziņoja, ka esot ok. Ejot garām, manīju, ka puiši tur strādā vienkārši neneormāli ātrā tempā, tāpēc domāju, ka rinda virzījās gana ātri.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ausmeņa kebabs

Desertā varēja baudīt pildītas lielās plānās Crepes pankūkas (bija pieejamas arī sāļās pankūkas), Rūjienas bumbiņsaldējums, dažādi cukuroti dzērieni un vēl visu kaut ko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rūjienas bumbiņsaldējums

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saldināto sulu stends

 

 

 

 

 

 

 

 

Crepe pankūku stends

P.S. Nebija jau tā, ka visu dienu staigāju apkārt ēzdama 🙂 Baudīju foršu mūziku un Nick Cave koncerts festivāla noslēgumā bija vienkārši wow!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: